Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Pánové, jaro se blíží, inovujte šatník

cestovatel 0

Blíží se jaro a s ním i věčná otázka, co na sebe. Tato otázka se stále častěji vyskytne hlavě i mužům, navzdory tomu, že móda byla doteď oblastí, ve které se orientovaly spíše ženy. Ani mužské části populace už totiž není jedno, co si na sebe obleče – aspoň se to tedy týká její majority.

Jak jste na tom po zimě?

Jarní oblečení i u mužů často odhalí, jak se k svému tělu chovali v průběhu zimy, kdy se hýbeme zpravidla o něco méně jako v jiná roční období. V průběhu března a dubna je dobře vidět, zda se nám podařilo napravit si postavu po vánočních bakchanáliích anebo ne.

Vzhledem k tomu, že na jaře postupně shazujeme vrstvy jako cibule, odhalují se i rysy naší postavy.

Takové jarní čili pánské přechodné bundy jsou k nám ovšem stále dostatečně milosrdné. Tvary postavy neodhalí až tolik a přitom je lehčí a přenosnější než zimní kabát nebo bunda s tlustou vrstvou izolace.

A lehkost je právě jeden z faktorů, na které bychom při výběru jarní bundy měli hledět. S tím však souvisí i omezená ochrana vůči povětrnostním podmínkám.

V průběhu chladnějších jarních dní se budete muset dočasně vrátit k zimní bundě nebo si pod tu přechodnou obléci něco teplejšího, například vlněný svetr nebo mikinu.

Většina jarních bund splňuje i druhou podmínku, a sice určitou míru odolnosti vůči vodě. To je důležitá vlastnost vzhledem k tomu, že jarní počasí bývá zrádné a zejména duben je známý svými vrtochy. Ale i májový deštík dokáže potrápit, hlavně když po jeho skončení nevyjde slunce a vy se nemáte jak usušit. A běhat celý den promočení, to asi nechcete.

Jarní bunda by měla být také nadčasová a univerzální. Což znamená, že by ji mělo být možné kombinovat s téměř všemi dalšími prvky outfitu, které se nacházejí ve vaší skříni (a které máte v plánu nosit).

A také to znamená i to, že byste ji neměli být nuceni příliš často měnit. Kvalitní bunda by vám měla vydržet nejen po materiálové, ale i po designové stránce. Dobrá bunda vám zkrátka vydrží více sezón.

Konzervativní styl vyhrává

Ano, sice si můžete koupit i jarní obdobu snowboardové bundy pro mládež, ale jak jsme už zmínili výše, byl by trochu problém s kombinacemi. Jarní bundu v konzervativnějším střihu dokážete sladit téměř s čímkoliv, možná kromě obleku (nebo samotného saka).

Důležité je, že i e-shop bestlook.sk má ve svojí nabídce převážně umírněnější modely, z nichž si vybere každý. A které se nemusíte bát vzít si na sebe ať už do města, na pracovní schůzku anebo na procházku s přítelkyní.

Konzervativnost však neznamená zastaralost a zkostnatělost. Znamená, že chcete vypadat dobře a odlišit se právě tím, a nikoliv přílišnou extravagancí a snahou za každou cenu šokovat. Jarní bunda je právě tím kouskem, který by měl vypadat umírněně, i když pod pojmem umírněnost si každý může představit něco jiného.

Klidně vybírejte rifle i bombery

Kdyby si náš dědeček před 40 lety řekl, že riflová bunda je umírněná, asi by si všichni klepali na čelo. Ale časy se mění. Stejně tak bombery, tak oblíbené v anglosaském světě 50. a 60. let (k nám se dostaly o hodně později), byly zpočátku spíše doménou mládeže, která chtěla šokovat.

Ale například takové parky, které v sobě kombinují výhody bundy a kabátu, už můžeme mezi konzervativní střihy klidně zařadit a dokonce je kombinovat i s některými saky. Naprostou klasikou jsou prošívané bundy, které si v jejich původní, „diamantové“ podobě oblíbila i britská královská rodina.

Při výletech po městě můžete využít také kožené bundy, manšestrové bundy, v extravilánu zase tzv. softshellky, které dobře odpuzují vodu a také do určité míry chrání proti větru.

1jordansko.cz