Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Pěkné plavky lahodí ženské postavě

cestovatel 0

Blíží se letní sezóna a mnohé z nás se už jistě těší na koupaliště, mořské pláže a romantické západy slunce u jezera. Jenže jak vypadají vaše staré dámské plavky? Nejsou už trochu mimo hlavní trendy? Anebo máte vůbec ve skříni nějaké plavky, za které byste se nemusela stydět?

Možná je čas podívat se po novém modelu plavek. Takovém, který vám vydrží i několik sezón. Dámské plavky, jejichž materiál je dostatečně kvalitní, takže plavky dříve vyjdou z módy, než se zničí nebo vyblednou. A protože se trendy u dámských plavek zase tak velmi nemění, můžete ty nové využít klidně i následujících pár sezón.

Akorát si dejte pozor na levný import, převážně čínské pseudo plavky, které jsou už na první pohled i dotyk z nekvalitnějšího materiálu, nenosí se tak příjemně a kromě toho je budete moci po jedné sezóně s největší pravděpodobností vyhodit.

V horším případě budou po vystoupení z vody průhledné anebo už snad budou patřit do sbírky nějaké mořské panny! Uznejte, že za toto riziko úspora pár korun skutečně nestojí.

Podívejme se, jak se vyvíjely dámské plavky

Dá se říct, že podle materiálové (ne)úspornosti dámských plavek se v historii dala pozorovat míra tolerance dané společnosti. Do první poloviny 19. století se nám koupací úbory nezachovaly. Proč? Protože žádné neexistovaly.

Lidé se koupali buď v běžném oblečení nebo úplně nazí. Plavky vznikly až ve druhé polovině 19. století, kdy lidé začali trávit více času volnočasovými aktivitami, a tedy se začalo i více plavat.

Jenže první plavky vůbec nevypadaly jako plavky. Spíše jako „pytle na brambory“. Ženy chodily do vody v kombinaci kratších šatů se širokými kalhotami a na hlavě ještě nosily klobouk nebo čepici. Úspornější plavky – podobné těm jednodílným, které známe dodnes – vznikaly až na přelomu 19. a 20. století.

Dámské plavky kolekce leto 2021
Dámské plavky kolekce leto 2021

Jejich příchod s velkou pravděpodobností souvisel s nutností aerodynamičtějšího pohybu ve vodě kvůli tomu, že se plavání stalo olympijským sportem.

Navzdory tomu ještě ve 20. letech 20. století přišlo období, kdy dámské plavky znovu připomínaly spíše krátké šaty. Zejména ve Spojených státech byla jejich délka na plážích dokonce měřená a jestliže byly příliš krátké, musela se daná žena převléct nebo opustit pláž.

Potom už se situace jen uvolňovala. První dvojdílné plavky se objevily už před 2. světovou válkou, ale tzv. bikiny světu přinesl pařížský návrhář Louis Réard, a to v roce 1946. Od té doby se v módě plavek mění spíše jen detaily. A z čeho si tedy vy sami můžete vybírat dnes?

Dnešní typy plavek

Dnešní dámské plavky už jsou tedy v podstatě jen jakousi variací na to, co vzniklo už před desetiletími. Máte v podstatě několik možností. Jestliže máte pocit, že vaše postava stále nemá dokonalé křivky, jaké od ní očekáváte, můžete si vybrat například tankiny.

Ty kombinují volnost bikin s množstvím materiálu jednodílných plavek. Anebo právě ty jednodílné plavky, které jsou dlouhodobě úplnou klasikou a stále se využívají i pro sportovní plavání.

Dvojdílné plavky – bikiny jsou vhodné, když se chcete opálit a cítíte se skvěle, když plavky zakrývají jen tolik, kolik musejí. Plavky můžete doplnit o tuniku nebo tedy plážové šaty z naší nabídky. Do těch se schováte například i tehdy, když si budete chtít odběhnout z pláže do obchodu nebo do restaurace.

Na rozdíl od běžných šatů ty plážové dobře schnou a kromě toho některé země včetně Chorvatska v poslední době přistoupily k zákazům pohybu turistů po městě v plavkách. Bez ohledu na to, jestli jste muž anebo žena.

Co se týče designových záležitostí, některé módní magazíny dnes volají po volánech nebo různých dalších druzích ozdob a dekorací, ale ani minimalistickým střihem dámských plavek nic nepokazíte. A to samé se platí i pro dámské spodní prádlo.

Naopak je možné, že jednoduché plavky dnešní trendy svojí nekomplikovaností překonají a poslouží vám tak déle. Na výběr je mnoho různých velikostí, barev (ať už neonových nebo spíše pastelových) a barevných kombinací či vzorů.

Na modniveci.cz si koupíte pouze modely, které vám na ostrém slunci jen tak nevyblednou. A materiály, které nabízíme,vám vydrží déle, respektive dlouhodobě si zachovají svůj tvar a formu, což je také velmi důležitým faktorem vysoké úrovně kvality.

1jordansko.cz